مقایسه

ویلاهای شهرکی و مستقل

ویلا شهرکی و مستقل

ویلا شهرکی به ویلاهایی گفته می‌شود که در کنار مجموعه‌ای از ویلاها در زمینی بسیار بزرگ احداث می‌شوند. نقطه‌ مقابل این نوع ویلاها، ویلای مستقل است که سازنده در زمین خودش به صورت مستقل ویلایی منفرد برای خودش می‌سازد. هر کدام از این نوع ویلاها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع جستجو ببینید ویلای شهرکی مناسب شماست یا ویلای مستقل

تفاوتها
زمانی که برای خرید سراغ ویلای مستقل می‌روید باید بدانید که تمام کارهای مربوط به ساختمان از تأمین امنیت گرفته تا تعمیر و نگهداری بر عهده‌ خودتان است. اما ویلا شهرکی این‌طور نیست. از این نظر زندگی در ویلا شهرکی مانند زندگی در آپارتمان است. شهرک‌های ویلایی معمولا نگهبان ۲۴ ساعته دارند که امنیت شهرک را تأمین می‌کنند.

بنابراین اگر قصد اقامت دائمی در ویلا را ندارید از نظر امنیتی ویلای شهرکی مناسب‌تر از ویلای مستقل است. اما از طرف دیگر در ویلا شهرکی همه‌چیز به نظر شما بستگی ندارد. اگر قرار باشد تغییری ایجاد شود باید با نظر تمام ساکنین باشد. ضمن اینکه ویلای شهرکی قوانین خاص خودشان را دارند که ممکن است با خلقیات شما جور در نیاید.

اگر به موضوع حریم شخصی اهمیت می‌دهید ویلای مستقل انتخاب مناسب‌تری برای شماست. به هر حال ضرب‌المثل «چهاردیواری، اختیاری» در مورد این نوع ویلا بیشتر صدق می‌کند. ضمن اینکه مطمئنا فضای ویلای مستقل آرام‌تر از ویلای شهرکی است.

در مجموع پیش از خرید ویلا باید معایب و مزایای ویلاهای شهرکی و مستقل را سبک سنگین کنید و ببینید کدام‌ یک برای شما مناسب‌تر است.

مطالب مرتبط

کاشت گل و گیاه در فصل بهار

بهار فصل جان گرفتن طبیعت است؛ جانی دوباره....

ادامه خواندن

طراحی استخر در محوطه ویلا

طراحی استخر در منازل مسکونی و ویلا دارای تنوع بسیار...

ادامه خواندن

نکات مهم در محوطه سازی

محوطه سازی به زبان ساده به نحوه به کارگیری و قرار دادن...

ادامه خواندن
MahanVilla.com